Nakliyat hizmetleri sunan her nakliyat firması eşya sigortalama işlemini yapmak zorundadır.

Nakliyatı gerçekleşecek olan eşyaların daha güvenilir bir şekilde taşınması eşya taşıtan müşterinin kendini ve eşyalarını güvence altına alması gerekmektedir. Eşya taşımacılığı pek zahmetli bir iş olduğundan eşyaların eski konumun daha taşınırken bile kırılıp bozularak zarar görme olasılığı vardır.

Eşyaların sadece eski konumundan taşınma esnasında değil yeni konumuna taşırken bile kaza, yanma, yıkılma gibi üzücü riskleri vardır, Bu risklerin minumize edilerek eşya taşıma şirketinin müşterisine eşya sigortalama işlemi yapması gerekmektedir.

Eşya Sigortalama İşlemi Nasıl Yapılır ?
Eşya sigortalama işlemi nakliyat firmasının size sağlamış olduğu ücretsiz ekspertiz hizmetinin raporları sonucunda resmi evraklara işlenen bir durumdur. Ekpertiz hizmeti eşyalarınızın ağırlığını, ebatlarını, ve eski konumdan yeni konuma kadar olan yol mesafesini ve olası riskleri hesaplar raporlar.

Bu rapor sayesinde eşya nakliyat hizmeti veren firma müşterisine eşyalarının değeri kadar resmi sigorta evrağı düzenler, Resmi sigorta evrağı istenmeyen olası bir riskte eşyalarınızın ücretini almanızı yada aynı değerde eşyanızı yerine koymanıza olanak sağlar, Sigorta eşylarınız ile sizin güvenceniz olur.